Школска година је тек почела, али наши ученици су већ увелико вредни. У петак, 15. септембра, час математике у одељењу VI-1 био је угледни. Уместо уобичајене обраде нове лекције у учионици, они су, уз помоћ наставнице математике Бојане Антонић и наставнице изабраног спорта Наташе Лазаревић, савладали сабирање целих бројева у школском дворишту. Уместо свезака и оловака користили су бетон и креду, а јединичне дужи нису били центиметри и дециметри, него дужина стопала, шаке, подлактице, подколенице. Да би решили успешно све задатке, морали су мало и да скачу, па су поред математичке развијали и физичку прецизност. Ученици су на крају часа били задовољни, јер кроз игру се најбоље учи, а посебно група која је била најуспешнија у решавању задатака.