Маричић Босиљка

Стручна комисија Хуманитарног фонда „Јасмина Милошевић“ Рума у саставу: Мирјана Марковић – председник комисије, Драгана Ћорковић и Жаклина Неговановић – чланови комисије, je осму годину заредом изабрао најбоље литерарне радове школске омладине општине Рума за 2016. годину.

Проглашење награђених, и додела награда, објављено је 26. јануара 2017. године, у Културном центру „Рума“, што је постало лепа традиција, на Светосавској академији.

Босиљка Маричић, ОШ „Иво Лола Рибар“ Рума, одељење VIII-2; награђена је у категорији ученика од V-VIII разреда за литерарни рад  „Како си?“ (преузмите или прочитајте рад овде).

Награђеној ученици додељена је  новчана награда у износу од 10.000.00 динара и пригодна књига.

Сви награђени радови ће бити објављени у књизи Хуманитарног фонда која ће се штампати, са свим осталим награђеним радовима, после 10 година рада фонда тј. 2020. гoдине.